Majorka i jej skarby: Capdepera

Capdepera jest jednym z tych miast, którym turyści odwiedzający Majorkę bardzo chętnie poświęcają swą uwagę. Wycieczki po tym mieście to okazja do zapoznania się z wieloma ciekawymi zabytkami oraz możliwość spędzenia wolnego czasu w przepięknym otoczeniu. Jakie atrakcje sprawiają, że miasto to cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród zwiedzających z całego świata?

Capdepera ma się czym pochwalić, a powodów, dla których warto odwiedzić to miasto, jest wiele. Historyczna zabudowa, kręte uliczki otoczone kamiennymi domami i piękne widoki na górzysta okolicę – wszystko to sprawia, że pobyt w tym mieście dla każdego z nas stanie się ciekawym doświadczeniem. Capdepera może się też pochwalić obronnym charakterem, przy czym w jej zabudowie najbardziej wyróżnia się Castell de Capdepera – średniowieczna twierdza, która do dziś zachwyca swą formą oraz imponującymi rozmiarami. Aż do XVIII wieku twierdza ta miała chronić mieszkańców miasta przed atakami piratów, którzy – ze względu na szlaki handlowe – często pojawiali się w tej okolicy. W połowie XX wieku twierdza ta stała się placówką muzealną, dzięki czemu turyści spędzający wczasy na Majorce jeszcze chętniej zaglądają na jej teren. To wyjątkowe miejsce, które urzeka swą architekturą oraz pięknymi widokami, roztaczającymi się z obronnych murów tej budowli.

Chorwackie wyspy i ich skarby. Korcula

W gronie najpiękniejszych wysp, którymi zadziwia turystów Chorwacja, znajduje się Krocula. Kto postawi na wczasy na jej terenie, ten z pewnością nudzić się nie będzie. Jakie atrakcje przyciągają tu turystów? Co sprawia, że znane biura podróży tak chętnie organizują wycieczki po tej wyspie?
Wczasy na Korculi to rewelacyjna propozycja dla tych, którzy lubią spędzać czas na plaży oraz na uprawianiu sportów wodnych. Nie brak tu miejsc, które cieszą się wielkim powodzeniem wśród miłośników nurkowania, oraz ciekawych zabytków, dzięki którym wyspa ta jest atrakcyjnym celem wycieczki dla miłośników historii.

Wąskie uliczki, wiekowe domy oraz takie atrakcje, jak rodzinny dom podróżnika Marco Polo – oto główne powody, dla których warto wybrać się na spacer po tym mieście. Uwagę miłośników sztuki sakralnej może w tym mieście przyciągnąć okazała katedra św. Marka z kaplicą św. Rocha, której wielkim walorem jest wspaniałe wyposażenie wnętrza. Inną miejscowością, której turyści odwiedzający wyspę chętnie poświęcają swój czas, jest Lumbarda. Nie brak tu ruin willi, będących pamiątkami z czasów rzymskich, oraz kameralnych lokali, w których można skosztować miejscowego wina. A że panuje tu wspaniała atmosfera, turyści bardzo chętnie spędzają w tej miejscowości wolny czas.

About admin

administrator