Kategorie i podstawowe atrybuty asortymentu nowoczesnych kasków rowerowych

Ważny element jazdy na rowerze

Choć w Europie kaski rowerowe nie są obowiązkowe dla dorosłych i dzieci, a tylko w niektórych krajach, takich jak Austria, Hiszpania i Czechy, istnieje obowiązek noszenia kasków rowerowych, co dotyczy głównie dzieci i młodzieży do lat 16, stanowią one niezaprzeczalną ochronę, zwłaszcza w razie upadku. Ta niezbędna ochrona w postaci kasków rowerowych jest dostępna w kilku kategoriach, a mogą to być kaski rowerowe w stylu retro, kaski rowerowe z oświetleniem LED, kaski rowerowe z wizjerem i wiele innych.

Od wyboru do koloru

Jeśli lubimy kaski rowerowe w starym stylu, możemy zdecydować się na kaski rowerowe w stylu retro, takie jak na przykład kask rowerowy, który ma system zapinania jedną ręką, pasek ze skóry roślinnej, a dodatkowo jest ultralekki, co zwiększa komfort jego użytkowania.
Można również wybrać kask rowerowy miejski z daszkiem, który cechuje się doskonałym wykończeniem i jest dostępny w różnych rozmiarach. Aby uzyskać jeszcze bardziej szykowny styl, można nabyć również kask rowerowy ze skórzaną wyściółką.
Jeśli szukamy kasków, które zajmują jak najmniej miejsca, można sięgnąć po kask rowerowy składany, który łączy w sobie pomysłowość, elegancję i bezpieczeństwo.
Składany kask rowerowy jest bardzo praktyczny i jednocześnie zapewnia komfort używania oraz spełnia wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa. Można go nosić w torbie lub w plecaku.

Wiele opcji na rynku

Na rynku można znaleźć też kaski podświetlane, które ułatwiają widoczność, takie jak na przykład kask rowerowy z oświetleniem LED ze zintegrowanym daszkiem i lampką.
W asortymencie tego typu produktów można znaleźć również kaski rowerowe dla dzieci, które są dostępne w różnych rozmiarach w zależności od wieku dziecka. Kaski rowerowe dla dzieci produkowane są w różnych kolorach i często posiadają zintegrowany miękki daszek, regulowany pasek na głowę oraz kilka kanałów wentylacyjnych. Uzupełnieniem kasku rowerowego dla dziecka mogą być naklejki odblaskowe na kasku, które ułatwiają widzenie rowerzysty w nocy lub przy słabej widoczności.
Ciekawą kategorią kasków rowerowych są kaski przeznaczone dla tych, którzy uprawiają kolarstwo górskie. W tym przypadku jednym z pierwszych kryteriów, jakich oczekujemy od kasku górskiego, jest jego zdolność do wentylacji. Najnowsze innowacje technologiczne pozwalają temu typowi kasku wykazywać się doskonałymi parametrami w zakresie odporności na uderzenia, zwłaszcza podczas zatrzymania w pośpiechu, co często ma miejsce w tej dyscyplinie uprawianej regularnie na nierównym terenie.

About admin

administrator