Wysoki poziom hałasu może być dosyć sporym problemem w wielu miejscach. Czy to na halach produkcyjnych, czy też w domach prywatnych, hałas zawsze jest dość dokuczliwym czynnikiem, który sprawia, że funkcjonowanie wielu osób może być utrudnione. Na rynku dostępne są różnego rodzaju materiały, które izolują oraz wygłuszają budynki. W zależności od tego, co trzeba wygłuszyć, używa się odpowiedniego materiału. Tego typu produkty wygłuszające, bardzo dobrze pochłaniają dźwięki, dlatego są one tak często stosowane w wielu miejscach. Najczęściej do wygłuszania stosuje się maty wygłuszające, pianki wygłuszające, maty wygłuszające oraz pianki wzmacniające. 

Maty wygłuszające

Dostępne na rynku maty wygłuszające, można dostać w różnych rozmiarach i o różnych grubościach. Dzięki temu można je bardzo dobrze dostosować do różnego rodzaju powierzchni. Maty wygłuszające przede wszystkim dobrze tłumią dźwięki strukturalne. Sama konstrukcja takich mat opiera się na wewnętrznej warstwie, która stworzona jest z pianki poliuretanowej. To właśnie ta warstwa odpowiedzialna jest za obniżanie hałasu. Najczęściej maty wygłuszające stosuje się przy produkcji maszyn, pojazdów oraz na ścianach i w kanałach wentylacyjnych. Ich aplikacja również jest dosyć prosta i nieproblematyczna. 

Pianki wygłuszające 

Ciekawym rozwiązaniem wykorzystywanym przy wygłuszaniu pomieszczeń są pianki wygłuszające w sprayu. Produkty tego typu stosowane są najczęściej w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie można za bardzo umieszczać mat wygłuszających. Tego typu pianki charakteryzują się tym, że są bardzo łatwe w użyciu i posiadają również dobre parametry wygłuszające. Do ich aplikacji wykorzystuje się dysze, która jest umieszczana na górze muszki, w której znajduje się gotowa pianka. Trzeba jednak pamiętać, że pianki tego typu mogą być stosowane w miejscach, w których nie panują trudne warunki atmosferyczne. Są one bowiem podatne na działanie niskich temperatur. Ich właściwości izolacyjne są natomiast na tyle dobre, że stosuje się je obecnie w wielu miejscach 

Masy wygłuszające

Masy wygłuszające są tak naprawdę wodnymi zawiesinami żywic syntetycznych, bez dodatku rozpuszczalników. Stosowane są powszechnie do pochłaniania hałasu, który rozchodzi się w ciałach stałych. Ich zadaniem jest zmniejszanie drgań w takich materiałach jak metal i tworzywa sztuczne. Ich aplikacja jest również bardzo prosta. Zazwyczaj masy wygłuszające są nanoszone na wybraną powierzchnię przy pomocy szpachli. Istnieje również możliwość nanoszenia ich za pomocą natrysku. Jednak potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia. 

Pianka wzmacniająca

Pianki wzmacniające stosowane w budownictwie, również mają właściwości izolacji akustycznej. Oprócz tego, że dobrze tłumią hałas, to również posiadają właściwości termoizolacyjne. Są one wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego śmiało można jest stosować w miejscach, gdzie są wystawione na działanie szkodliwych czynników. Nie są one stworzone z myślą tylko o wygłuszaniu, jednak dobrze sprawdzają się w tej roli, dlatego mogą one skutecznie zastępować inne materiały. 

Więcej informacji znajdziesz w sklepie: woronko-kleje.pl

About admin

administrator