Środkowe wybrzeże Bałtyku to teren oblegany latem przez urlopujących Polaków, choć nie tylko. Przeciętny urlopowicz najwięcej czasu spędza oczywiście na plaży, rozkoszując się gorącym piaskiem, wygrzewając się w słoneczku i ciesząc uszy szumem morskich fal. Kiedy jednak już pierwszy głód słodkiego lenistwa zostaje zaspokojony, nadmorski turysta zaczyna rozglądać się za atrakcjami, które w czasie pobytu mógłby zwiedzić lub obejrzeć. I wtedy do letniego scenariusza wkracza taki obiekt jak na przykład Motylarnia Rozewie

Gdzie znaleźć ten wyjątkowy obiekt?

Motylarnia w Rozewiu mieści się na się w bardzo charakterystycznej części tego najsłynniejszego polskiego przylądka – u samych stóp latarni morskiej, przy ulicy Latarników 2. Nie sposób tam nie trafić, ponieważ jadąc drogą prowadzącą na przykład z Jastrzębiej Góry do Władysławowa latarnię morską widać z daleka. Wystarczy skierować się na znajdujący się w jej pobliżu parking, i stamtąd kilka troków dzieli podróżnego od tego urokliwego i interesującego miejsca. Aby sprawdzić dane kontaktowe, godziny otwarcia, ceny biletów, czy też zorientować się w ofercie obiektu, warto zajrzeć na stronę Motylarni Rozewnie by przekonać się, że to obiekt wart zobaczenia.

Co nas czeka w motylarni?

Motylarnia w Rozewiu to mały kawałek raju, który dzięki pasji swoich założycieli znalazł się nad Bałtykiem. To przestrzeń, gdzie kilkadziesiąt gatunków egzotycznych motyli przemieszcza się swobodnie między przebywającymi tam ludźmi. Dzięki specjalnie stworzonemu tam mikroklimatowi, podobnemu do ich naturalnego, tropikalnego środowiska, motyle mogą czuć się tam komfortowo i cieszą oczy zwiedzających swoim pięknem. Sesja zdjęciowa wśród tych barwnych stworzeń będzie niesamowitą pamiątką z wakacji, wybierając więc Rozewie i Motylarnię za cel wycieczki koniecznie pamiętać należy o aparacie. 

Dla każdego odwiedzającego  Rozewie Motylarnia to nie tylko przeżycie estetyczne. Ten bajeczny dom motyli zapewnia również walor edukacyjny. Życie motyla prezentuje się zwiedzającym od samego początku – w „oknie pojawienia” obserwować można bowiem stadium larwalne motyli – wiszące w kokonach poczwarki, które przy niewielkiej dozie szczęścia na oczach zwiedzającego przeistoczyć mogą się w dorosłą postać motyla. Także każdy nasz przewodnik o motylach wie wszystko, chętnie odpowie na każde pytanie i objaśni nawet najbardziej skomplikowaną motylą tajemnicę. 

Badania dowodzą, że przebywanie wraz z ze zwierzętami w ich naturalnym środowisku, to również czas regeneracji i relaksu. Mikroklimat jaki panuje w Motylarni w Rozewiu i otaczające turystów fruwające dwuskrzydłe piękno regulują rytm oddechowy, ciśnienie krwi, tętno, poprawiają nastrój i pozwalają nam pozbyć się stresu. 

Wdzięk i piękno egotycznych motyli stymuluje także ludzką kreatywność. Nie wykluczone więc, że Motylarnia Rozewie stanie się inspiracją do tworzenia własnego kolorowego świata, wyrażanego przez sztukę lub rękodzieło. 

Każdy, kto chce się dowiedzieć, z czym będzie mieć do czynienia w Motylarni, niech zajrzy na stronę  Motylarni Rozewie. Przekona się, że to miejsce, którego nie można nie odwiedzić. 

 

About admin

administrator