Gry planszowe

Dawniej, za czasów mojej młodości, były dostępne tylko gry planszowe. O komputerze i komórce nikt nie słyszał. Alternatywą były tylko gry podwórkowe. Obecnie mamy renesans, gry planszowe wracają do łask. Gra planszowa ląduje na stole nawet podczas wieczoru kawalerskiego. To nie żart. Oferta gier planszowych jest tak szeroka, że każdy coś znajdzie dla siebie. Ja uwielbiałam grać w Chińczyka. Wielkie łowy to gra planszowa na drugim miejscu. Wtedy jednak wybór był ograniczony. Obecnie niektóre sklepy specjalizują się i oferują tylko gry. Restsuracje, kawiarnie, kluby przyciągają do siebie pasjonatów gier planszowych.

Gdy rozmowa się nie klei zawsze gra planszowa uratuje sytuację. Gra to dobre koło ratunkowe w sytuacjach towarzyskich. Goście wtedy zostają dużej w lokalu. Właściciel jest zadowolony bo zwiększa konsumpcję i klient bo miło spędza czas. Gdy dziecko chore gra planszowa to sposób na nudę i pomoc dla rodziców. Producenci i dystrybutorzy gier zacierają ręce. Zwiększa się krąg pasjonatów tego rodzaju rozrywki. Jest to alternatywa dla przesiadywania przed komputerem. Niezaprzeczalnie zdrowsza i sprzyjająca powstawania więzi społecznych.

Kreatywny sposób na wspólny czas

W dzisiejszej dobie elektroniki zarówno dzieci, jak i młodzież spędzają przed ekranem komputerów, smartfonów i tabletów od kilku do kilkunastu godzin dziennie. Skutkiem czego jest upośledzenie umiejętności społecznych. Problem odciągnięcia dziecka od multimediów jest zmorą dzisiejszego rodzica. Lekarstwem na nadmiar gier komputerowych są gry planszowe. Obecnie rynek gier planszowych przeżywa renesans i oferuje różnorodny wybór ciekawych gier. Czas nudnych „kulanek” typu „chińczyk” dawno minął.

Dzisiejsze gry to dobre przemyślane pomysły z ciekawą fabułą dające możliwość spędzenia wspólnie kreatywnego czasu przez wiele godzin. Ciekawa grafika i ładne wydanie zachęcają do zabawy ludzi w każdym wieku. Rynek gier planszowych ma dla nas bogatą ofertę. Oprócz prostych gier w które zagra już trzyletnie dziecko, są gry karciane, logiczne, strategiczne, kooperacyjne, a nawet ruchowe. Wiele gier to zabawa od lat 5 do 105. Dla każdego coś miłego. W wybraniu odpowiedniej gry pomogą liczne serwisy internetowe dotyczące gier planszowych, gdzie znajdują się rankingi i recenzje gier. Wieczór z „planszówką” to kreatywny, wspólny czas gdzie świetnie bawi się zarówno rodzic jak i dziecko.

Reasumując

Jest jeszcze masę zalet spędzania swojego czasu wolnego w tej właśnie sposób. Ale póki nie oderwiemy się od codziennej elektroniki, to ciężej będzie nam zmienić cokolwiek. Dlatego czasami warto się zastanowić czy nie nadszedł już czas aby pokazać, że to my rządzimy nad elektronika, a nie vice versa.

 

About admin

administrator