Traktorki ogrodowe – przydatne przez cały rok

Traktorek ogrodniczy to idealne urządzenie do dużych i nieco mniejszych ogrodów. Oprócz koszenia trawnika sprawdza się również jako urządzenie pomocnicze do podpięcia przyczepy lub pługa śnieżnego. Traktorki są na tyle łatwe w obsłudze, że poradzi sobie z nim każdy, nawet jeśli nie interesuje się mechaniką. Intuicyjna deska rozdzielcza, łatwe do zrozumienia dźwignie przycisków i proste sterowanie przypominają prowadzenie normalnego samochodu.

Traktorki ogrodowe – idealne do trawników o dużej powierzchni

Traktorek to urządzenie, które pozwala szybko i wygodnie skosić nawet bardzo duże powierzchnie. Przydaje się nie tylko w dużych ogrodach przydomowych, ale także w miejscach użyteczności publicznej i terenach zielonych, takich jak parki, place zabaw lub stadiony piłkarskie.

Z traktorkiem ogrodniczym pielęgnacja trawnika staje się łatwiejsza, a zadania, które wcześniej wymagały dużego wysiłku, stają się o wiele wygodniejsze. W przypadku zwykłej kosiarki spalinowej koszenie dużej działki jest bardzo męczące. Traktorki ogrodnicze są szczególnie polecane do trawników o powierzchni powyżej 1000 metrów kwadratowych. Można je nazwać niewielkimi ciągnikami, które wyposażone są przeważnie w wygodne fotele, amortyzatory, ergonomiczną kierownicę oraz duże koła, dzięki którym jazda jest bardzo komfortowa, nawet podczas długich godzin pracy. Niektóre traktorki wyposażone są również w przekładnię, która pozwala kontrolować prędkość koszenia, co znacznie poprawia wydajność kosiarki.

Kosiarki służą przede wszystkim do koszenia trawy, ale mogą być również wykorzystywane do innych zadań. Wszystko zależy od tego, jakie akcesoria chce się dodać do swojej maszyny. Traktory doskonale nadają się zatem do aeracji i wertykulacji trawników. Te zabiegi pomagają trawie lepiej się zakorzenić., a napowietrzanie poprawia wzrost trawy. Tego typu prace można wykonać traktorem ogrodowym, podłączając do niego aerator i wertykulator. 

Na co należy uwagę przy wyborze traktorka ogrodowego?

Moc oraz silnik to nie jedyne elementy traktorka, na które należy zwrócić uwagę. Wybierając traktorek ogrodowy, warto wziąć pod uwagę na szerokość cięcia. Niektóre modele oferują maksymalną szerokość do 100 centymetrów. Sprawdzi się to w dużych, otwartych przestrzeniach. Koszenie będzie przebiegać znacznie szybciej, o ile traktor nie będzie stale napotykał przeszkód w postaci roślin posadzonych w ogrodzie. 

Płaski teren to idealne miejsce do pracy traktorkiem. W takim przypadku wystarczy mały promień skrętu. Jednak nierówny i zróżnicowany teren wymaga większej zwrotności i napędu na cztery koła. Z tego powodu bardzo ważne jest dostosowanie ciągnika do swojego ogrodu.

Przed kupnem warto również sprawdzić ile poziomów regulacji wysokości koszenia oferuje dany produkt oraz jaką wysokość trawy można uzyskać po koszeniu. Jeśli ktoś rozważa zakup traktorka ogrodowego z koszem, warto sprawdzić pojemność kosza na trawę. To od tego zależy, jak częste będą musiały być przerwy w pracy.

About admin

administrator